Dalej nie ide

WYPOCZYNEK

To Wasz czas

Oferujemy Wam komfort niemyślenia lub skupienia do działania. U nas odpoczniecie. Możecie też pracować. Możecie biegać, pływać, jeść, pedałować, szusować na nartach, fotografować, dzielić się czasem z dziećmi. Spocić i opalać. Możecie żyć w stylu slow lub fast.

Wynajem domku nad Czarną Hańczą

Czarna Hańcza noclegi w pięknym drewnianym domku
Czarna Hańcza noclegi w pięknym domku

Do Waszej dyspozycji oddajemy całoroczny, dom o butikowym charakterze. Dom jest w pełni wyposażony, posiada dwie sypialnie, połączony z kuchnią salon z niskoemisyjnym piecem kominkowym oraz tarasem i wygodną łazienkę. Komfortowo w domu czas spędzi 5 osób. Istnieje możliwość dostawki. 

Domek dostosowany jest dla osób lubiących aktywnie spędzić czas, dla rodzin z dziećmi (łóżeczko, ochrona kontaktów, wanienka, bramka zabezpieczająca) oraz osób szukających spokoju lub skupienia do pracy (WiFi, stół-biurko). Prosimy, daj nam znać o swoich preferencjach w momencie rezerwacji. 

W sypialniach znajdziecie tak tradycyjne łóżka, jak i naturalne oraz wygodne materace futonowe (piankowe jądro i wełna) na tradycyjnych japońskich matach tatami (trawa ryżowa). W połączeniu z idealną ciszą, czystym powietrzem zagwarantują dobry i długi sen.

W przypadku, w którym chcielibyście doświadczyć naszej kuchni, indywidualnie dobieramy posiłki. Opieramy się na lokalnych dostawcach i produktach. Gotujemy sezonowo, zdrowo i smacznie. Korzystamy z tradycji regionu, a inspirują nas kuchnie z różnych stron świata. 

Wynajmij nocleg, ciesz się pyszną kuchnią

Cena: 400 PLN za noc.
Rezerwacje dla jednej osoby oraz dostawkę wyceniamy indywidualnie.
Opłaty za prąd według zużycia.

Śniadanie: 25 zł / os, dzieci do 7 lat – 15 zł / os
diety (wegetariańska, wegańska, bezglutenowa) – 30 zł / os                Obiadokolacja: 60 zł / os, dzieci do 7 lat – 30 zł / os

Relaks z muzyką, banią, książką

W naszej bibliotece znajdziecie dobrą literaturę. Muzykę dnia dobierał zaprzyjaźniony muzyczy somelier. Rzeka i jeziora bez ograniczeń! 

W ogrodzie przygotowaliśmy dla Was miejsce na ognisko, a w pobliżu domu (u naszych sąsiadów) znajdują się tradycyjne ruskie banie (czarna i biała) z winnikami. Przygotujemy dla Was zestawy naturalnych peelingów i masek z naszych sejneńsko-suwalskich miodów. My baniujemy o każdej porze roku. Zimowa kąpiel w przeręblu uzależnia. Można też biegać po śniegu. Wszystko w otoczeniu świec i wieczornej ciszy. Jeśli chcielibyście zrelaksować się przy masażu, prosimy o wcześniejszą informację.

Odpoczywać możecie na tarasie lub w hamaku. Warto również w lecie wybrać się na piknik nad jezioro Wigry. Tradycyjnie lubimy piknikować w Czerwonym Krzyżu, gdzie gdy zamkniesz oczy, możesz wyobrazić sobie jak wyglądała wigierska binduga.  

Nocleg Czarna Hańcza komfortowe warunki na odpoczynek np przy książce

Suwalszczyzna kulinarnie

Zdjęcie przedstawia przygotowane ryby

Mamy własny ogród. Przygotowujemy śniadania z naszych plonów i lokalnych produktów. Hołdujemy zasadzie slow food. Jajka, mleko, masło odbieramy od zaprzyjaźnionych rolników. Chleb pieczemy sami lub zamawiamy u Pani Krystyny. Świeże sery, dżemy to nasze wyroby, kozie odSERca zamawiamy u Diany. Jeśli lubicie naturalnie wędzone wędliny i ryby z pewnością Wasze podniebienia zostaną zaspokojone. Dbamy o to, abyście dostali sezonowe warzywa i owoce. A poza tym? Zjecie u nas lokalne przysmaki, ale i te przywiezione z naszych podróży. Bo przecież niewiele rzeczy smakuje lepiej niż szakszuka na własnych pomidorach i jajkach wzbogacona o przyprawy z Tel Awiwu.

Możecie u nas zamówić obiady i kolacje indywidualnie. Gęś w listopadzie, ryby z naszych wód, dyniowa z jabłkiem, kartacze, kiszka ziemniaczana, soczewiaki…Rozmarzyłam się. Wystarczy, że do nas napiszecie lub dacie znać przez FB #DalejNieIdę

Przygotujemy dla Was także kulinarny przewodnik po Suwalszczyźnie.Wszystko co najlepsze przetestowaliśmy sami

Aktywny wypoczynek

Przyrodniczo bogaty obszar, mnóstwo jezior, rzeki, drogi, szlaki, stoki narciarskie, wyrazista pogoda – wszystko czego potrzebujemy do aktywnego wypoczynku daje Suwalszczyzna. Niedawno odkryliśmy rzeczny snorkeling. Czarna Hańcza ze swoją bujną roślinnością i licznymi chronionymi gatunkami ryb zapewniają artystyczne wręcz doznania. Lato jest oczywiste. Piękne, ciepłe, z krystaliczną wodą w jeziorach i rzece. Zawsze na Was gotowe.  My hołdujemy Suwalszczyźnie zimą. Śnieg, mróz, zamarznięte jeziora do jazdy na nartach. Bieganie, biegówki. Stok w Szelmencie. Trasy rowerowe Green Velo. Ciepło kominka. Szczegóły znajdziecie w sekcji SPORT.

Aktywny wypoczynek to także poznawanie dziedzictwa kulturowego. W Budzie Ruskiej możecie sporo dowiedzieć o Staroobrzędowcach, Mongolii czy Bajkale. Zaprowadzi Was tam opowieść i pokazy slajdów Piotra Malczewskiego. Od kilku lat w sierpniowy długi weekend ciekawie spędzicie czas na Festiwalu Literackim Patrząc na Wschód. Z kolei Fundacja Pogranicze w wakacje zaprasza do Dworu Miłosza na spotkania z ludźmi nauki i kultury, a do Sejneńskiej Synagogi na koncerty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Na szlaku warto zwiedzić Klasztor na Wigrach, zajrzeć do galerii i siedziby rodziny Strumiłłów w Maćkowej Rudzie, posmakować tradycji na odpuście w Puńsku. W lipcu pobawić się na Suwałki Blues Festiwal. Doświadczanie przyrody Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego naładuje Wasze baterie na cały rok. Szczegóły znajdziecie w sekcji PRZYRODA.      

zdjęcie kobiety jeżdżącej na łyżwach po zamarzniętym jeziorze w Czarnym Hańcu

W naszym butikowym miejscu możesz skorzystać z rowerów, kajaków, nart biegowych

Wypożyczenie roweru – 30 PLN
Wypożyczenie wózka do rowerów – 15 PLN
Wypożyczenia kajaków – 30 PLN
Wypożyczenie nart biegowych – 40 PLN

Opieka instruktorska (narty biegowe/zjazdowe):
1 os – 70 PLN
2 os – 90 PLN
3 os – 110 PLN