Dalej nie ide

Przyroda

Jedno jest pewne...

To przyroda i ludzie przyciągnęli nas do Suwalszczyzny. W jej sercu zbudowaliśmy #DalejNieIdę. Ściagają tu fascynaci przyrody z różnych stron świata. Jesteśmy w miejscu pozwalającym na poznawanie szczególnie cennych przyrodniczo obszarów. Zwłaszcza ważnych w tej części Europy unikatowych parków narodowych i krajobrazowych. Wigierskiego Parku Narodowego, Białowieskiego Parku Narodowego, Biebrzańskiego Parku Narodowego i Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Baza wypadowa

#DalejNieIdę znajduje się w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego. Jest znakomitą bazą wypadową dla przyrodników.  Zapewniamy rowery, kajaki, sprzęt do nurkowania (snorkeling). Dla tych, którzy szczególnie interesują się przyrodą, przygotowaliśmy ofertę bliskich z nią spotkań, obserwacji ptaków, zwierząt, poznawania rezerwatów i miejsc unikalnych. Ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie związane z ochroną środowiska, znajdziecie w nas kompetentnych rozmówców i przewodników. To czego sami nie wyjaśnimy, pozostawimy przyrodnikom i znawcom obszarów parków narodowych i Natury 2000.

W sąsiedztwie naszych domów płynie leniwie Czarna Hańcza – najdłuższa rzeka Suwalszczyzny i jedna z najpiękniejszych i najbardziej unikatowych w Polsce. W odległości od 1,5 km znajduje się wiele jezior, w tym jedno z najwspanialszych – Wigry (4 km). Czarna Hańcza poniżej Wigier jest atrakcyjnym szlakiem kajakowym. Płynie leniwie, meandrując. Dno porasta strzałka wodna, oczeret oraz grążele żółte. Nad rzeką można spotkać zimorodki, wydry, piżmaki, bobry. W nadbrzeżnych lasach gągoły. Jej wody zasiedla 17 gatunków ryb. Cztery z nich (strzebla potokowa, koza, różanka) objęte są ochroną. W bystrych nurtach występuje pstrąg potokowy.

Spotkania z przyrodą czterech parków narodowych

Zdjęcie przedstawia żubry stojące przy torach kolejowych

Przenosząc się na Suwalszczyznę zastanawialiśmy się jak wykorzystać nasze doświadczenie w tym unikatowym, ale dalekim od miast rejonie kraju. W naturalny sposób, jako ludzie związani z ochroną środowiska, postanowiliśmy związać się z przyrodą wyjątkowych parków narodowych -Wigierskiego, Białowieskiego, Biebrzańskiego i Narwiańskiego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Oferujemy Państwu unikalną możliwość poznania przyrody parków, ale także pogłębienia własnej wiedzy, rozmów i spotkań ludźmi z nimi związanymi. Nasze miejsce jest butikowe w każdym wymiarze. Oznacza to, że także naszą ofertę dla przyrodników szyjemy na miarę i dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. Proponujemy m.in. wyprawy fotograficzne, ornitologiczne, tropem drapieżników, wszystkie wzbogacone o opowieści, spotkania z ekspertami. Całość w wymiarze naukowym, wyprawowym lub ekskluzywnym. Zawsze z dobrą kuchnią i skrupulatnie dobranym miejscem odpoczynku. Dbamy o to, aby każda wyprawa pozostawiała jak najmniejszy ślad ekologiczny. Ofertę przygotuje dla Was Piotr – kontakt.       .

Eksperci ochrony przyrody i przewodnicy do dyspozycji

Opis, szczegóły oferty, korzyści, na czym to polega, ceny, wszystkie informacje dotyczące konkretnego produktu/usługi Opis, szczegóły oferty, korzyści, na czym to polega, ceny, wszystkie informacje dotyczące konkretnego produktu/usługi Opis, szczegóły oferty, korzyści, na czym to polega, ceny, wszystkie informacje dotyczące konkretnego produktu/usługi Opis, szczegóły oferty, korzyści, na czym to polega, ceny, wszystkie informacje dotyczące konkretnego produktu/usługi Opis, szczegóły oferty, korzyści, na czym to polega, ceny, wszystkie informacje dotyczące konkretnego produktu/usługi Opis, szczegóły oferty, korzyści, na czym to polega, ceny, wszystkie informacje dotyczące konkretnego produktu/usługi Opis, szczegóły oferty, korzyści, na czym to polega, ceny, wszystkie informacje dotyczące konkretnego produktu/usługi Opis, szczegóły oferty, korzyści, na czym to polega, ceny, wszystkie informacje dotyczące konkretnego produktu/usłuhi

Mężczyźni płynący kajakiem łowią ryby na jeziorze

Zrównoważona turystyka

Nasze domy zlokalizowane są nad chronioną rzeką Czarną Hańczą, a zbudowaliśmy je w sposób zrównoważony środowiskowo. Nawiązują swoją bryłą i wykonaniem do tradycji regionu. Są wkomponowane w przyrodę i krajobraz. Materiały oraz sprzęt posiadają niezbędne certyfikaty. Staramy się zużywać jak najmniej prądu. Segregujemy śmieci. Mamy biologiczną oczyszczalnię. Minimalizujemy nasz wpływ na środowisko. Korzystamy również z lokalnych dostawców i wytwórców żywności. Mamy własny ogród, z którego przygotowujemy zdrowe i naturalne posiłki. Jesteśmy członkiem międzynarodowej organizacji Linking Tourism and Conservation, zrzeszających ludzi, miejsca i specjalistów branży turystycznej, którzy prowadzą swoją działalność zawodową w poszanowaniu dla przyrody, zasad zrównoważonego rozwoju oraz są ambasadorami cennych przyrodniczo obszarów.