Dalej nie ide

SPORT

Aktywnie w Dalej Nie Idę

Przyjęło się, że na Suwalszczyznę i Sejneńszczyznę ludzie przyjeżdżają odpocząć w agroturystykach. Bliskość przyrody, lasy, rzeki i jeziora, trasy turystyczne i całkiem dobre drogi powodują jednak, że coraz więcej osób chce spędzić swój wolny czas aktywnie, bez smogu, bodźców i natłoku informacji. Tereny Wigierskiego Parku Narodowego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego i ich otuliny to raj dla sportowców o każdej porze roku.

W lecie biegamy, jeździmy na rowerach wyznaczonymi trasami lub drogami leśnymi w Puszczy Augustowskiej,  pływamy i nurkujemy w jednym z sasiadujących jezior (obok nas znajdziesz 5 małych jezior a Jezioro Wigry leży w promieniu 5 km) lub w rzece Czarnej Hańczy. Nasz obiekt położony jest przy trasie Green Velo.

Zimą wyciągamy biegówki łyżwy i narty. Na terenie WPN są wyznaczone i przecierane trasy biegowe, my przemierzamy na biegówkach zamarznięte jeziora. Możesz do nas dołaczyć. Kiedy sami jesteśmy aktywnymi turystami wybieramy miejsca, w których zachowujemy swoją indywidualność. Dla nas to ważne.

Ruch

W Dalej Nie Idę stworzymy warunki dla Waszych treningów. Możesz u nas nie tylko skorzystać ze sprzętu, ale także zrealizować swoje indywidualne plany treningowe. Jeśli masz do tego ułożoną dietę, zapewnimy Ci odpowiednie posiłki. U nas spokojnie potrenujesz przed maratonem, także  Maratonem Wigry. Triathlon to twoje życie? Otwarte wody, długie trasy, dobry asfalt, a pod koniec treningu sauna. Współpracujemy z doświadczonymi trenerami. Planujesz biegówki, chcesz poszusować – pokażemy Ci gdzie. Gosia jest instruktorem narciarskim. Jeśli potrzebujesz szkolenia – poprowadzimy Cię. 

Jazda na nartach biegowych zimą

Kuchnia dla aktywnych

Twoje treningi wymagają specjalnej diety? Daj nam znać. Indywidualnie ustalimy menu na czas Twojego pobytu

Nakryty stół na działce w czarnej hańczy

W Dalej Nie Idę możesz zarezerwować dla siebie, przyjaciół i rodziny dom ze śniadaniem. Jeśli jednak Twoje treningi lub aktywny plan spędzania wolnego czasu wymagają posiłków lub specjalnej diety, daj nam znać. Indywidualnie ustalimy menu na czas pobytu. Staramy się, aby o każdej porze roku nasza kuchnia opierała się na sezonowych, lokalnych produktach i wyrobach. Korzystamy z naszych zapasów, które zbieramy w ekologicznym ogrodzie Dalej nie idę – tuż przy domu, a to czego nie mamy kupujemy od okolicznych zaprzyjaźnionych rolników. Nasza kuchnia jest urozmaicona i czerpie z doświadczeń zbieranych podczas licznych podróży. Opiera się też na regionalnych przepisach. To dobra opcja dla tych z Was, którzy chcą skupić się na swoich treningach i nie myśleć o logistyce. 

Regeneracja, relaks

Ruska bania

Nad Czarną Hańczą możesz się zrelaksować w tradycyjnej ruskiej bani. Według nas żadna sauna nie może się z nią równać.

Połączenie hańczańskiej wody (najlepiej z przerębla – serio jest cieplejsza niż śnieg) z zapachem palonego drewna, rozmowami i masażem witkami brzozowymi daje niezapomniane wrażenia oraz usuwa toksyny. Baniowanie to cały rytuał, który pomaga się odprężyć, niweluje zmęczenie, poprawia koncentrację i zwiększa odporność.

CENA: 120 zł za wynajem bani dodatkowy ręcznik do sauny 10 zł

Peeling

Do wyboru peeling imbirowo-cynamonowy, solny i terapia miodem. Poza wygrzewaniem się w bani warto zadbać o głębszą regenerację ciała. Zwłaszcza po wysiłku nasze mięśnie wymagają rozgrzania, a my suplementacji. Solne, cukrowe i kawowo-imbirowe peelingi usuwają toksyny, pozwalają dotlenić skórę, uzupełniają śladowe pierwiastki a miodowy auto-masaż ciała i włosów wspomaga oczyszczanie, działa antybakteryjnie i świetnie nawilża. Jesteśmy w Zielonych Płucach Polski. Nasze miody są bogate i aromatyczne.

CENA ZESTAWU: 35zł

Masaż sportowy

Wysiłek, gorący prysznic, masaż…są zbawienne dla naszych mięśni. Współpracujemy z doświadczonymi masażystami-rehabilitantami. Jeśli trenujesz lub zwyczajnie chcesz się zrelaksować wystarczy, że dasz nam wcześniej znać. Zamówimy przyjazd do #DalejNieIdę lub skierujemy Cię do odpowiedniego specjalisty.

CENA MASAŻU 45 min. – 100 zł

W naszym butikowym miejscu możesz skorzystać z rowerów, kajaków, nart biegowych

Wypożyczenie roweru – 30 PLN
Wypożyczenie wózka do rowerów – 15 PLN
Wypożyczenia kajaków – 30 PLN
Wypożyczenie nart biegowych – 40 PLN

Opieka instruktorska (narty biegowe/zjazdowe):
1 os – 70 PLN
2 os – 90 PLN
3 os – 110 PLN